۶ مطلب در خرداد ۱۳۹۵ ثبت شده است

نشست کتابخوان کودک و نوجوان خرداد

دومین نشست کتابخوان کودک و نوجوان کتابخانه مرکزی در تاریخ 26/3/95 در محل بخش کودک برگزار شد. در این نشست بهسا وزیری، کوشا مهمدی، ملیکا وزیریان، ماندانا گرگین، عسل ابراهیمی و روژین ثیابی به ترتیب کتاب جودی مشهور می شود،روباه و خر بی مغز،قصه های قد و نیم قد،مدرسه ی کنار جاده،شاهزاده خانم و نخود و زرد و صورتی را برای کودکان و  نوجوان بخش کودک کتابخانه مرکزی معرفی نمودند.


۲۷ خرداد ۹۵ ، ۱۸:۵۰ ۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰
راضیه خلف آبادی

جمع خوانی کتاب "رفتم بالا انار بود"

نشست جمع خوانی کودک با خواندن کتاب"رفتم بالا انار بود"   نوشته ناصر کشاورز در کتابخانه مرکزی استان خوزستان برگزار شد.

مسئول بخش کودک کتابخانه مرکزی ابتدا کودکان را با کتابهای الکترونیکی و نحوه دسترسی به کتابهای الکترونیکی آشنا کرد سپس کتاب "رفتم بالا انار بود"  از روی نسخه الکترونیکی کتاب توسط کودکان جمع خوانی شد.

کتاب "رفتم بالا انار بود"  شامل مجموعه از شعرهای ناصر کشاورز است . این شعرها چون ترکیبی از عناصر آشنا برای کودکان است برای آنها جذاب است و هم ذهن آنان را به دنیای نو باز می کند.


۲۶ خرداد ۹۵ ، ۱۷:۲۰ ۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰
راضیه خلف آبادی

برگزاری انجمن مادرانه در کتابخانه مرکزی استان خوزستان

انجمن مادرانه کتابخانه مرکزی در راستای افزایش سواد اطلاعاتی  و آشنایی با منابع اطلاعاتی مادران برگزار می شود این انجمن در طول مدت شش ماه گذشته موفق به برگزاری 7 نشست مادارنه با محوریت روانشناسی کودک، خود شناسی، خلاقیت کودکان، کنترل خشم و... شد . هدف از برگزاری این نشست علاوه بر آشنایی مادران با کتابخانه عمومی و افزایش مطالعه این قشر آشنایی مادارن با منابع اطلاعاتی مفید می باشد.

۲۵ خرداد ۹۵ ، ۱۷:۳۲ ۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰
راضیه خلف آبادی

مسابقه نقاشی "ماه خدا"

همزمان با ماه مبارک رمضان با هدف آشنایی کودکان با این ماه مبارک جلسه قصه گویی با موضوع  ماه رمضان برگزار شد. در خلال جلسه قصه گویی مسابقه نقاشی "ماه خدا" برگزار شد در پایان مسابقه جهت افزایش مطالعه کودکان به شرکت کنندگان در مسابقه کتاب اهدا شد.

۲۰ خرداد ۹۵ ، ۱۷:۲۶ ۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰
راضیه خلف آبادی

برگزاری کلاس های آموزش در کتابخانه مرکزی استان خوزستان

همزمان با آغاز اوقات فراغت دانش آموزان در راستای غنی سازی اوقات فراغت کودکان و ترویج فرهنگ کتابخوانی کتابخانه مرکزی اقدام به برگزاری کلاس های آموزش در راستای توسعه کتابخوانی شامل آموزش شاهنامه خوانی و نقالی ، آموزش نویسندگی ، نمایش خلاق و قصه گویی و کلاس هایی در راستای پرورش خلاقیت و مهارتهای هنری شامل آموزش نقاشی، نقاشی خلاق، آموزش کاردستی و ... کرد. هدف از برگزاری این کلاسها علاوه برپرکردن اوقات فراغت دانش آموزان آشنایی هر چه بیشتر آنها با فضای کتابخانه و منابع موجود در آن می باشد.

۱۲ خرداد ۹۵ ، ۱۷:۱۷ ۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰
راضیه خلف آبادی

ویژه برنامه ولادت حضرت رقیه

به مناسبت ولادت حضرت رقیه سفره حضرت رقیه در بخش کودک کتابخانه مرکزی برپا شد. مهمان ویژه این برنامه کودکان بی سرپرست بودند.


۱۱ خرداد ۹۵ ، ۱۷:۵۰ ۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰
راضیه خلف آبادی